AUTOSKOLAS APMĀCĪBAS

KATEGORIJA – B

Autoskola Mobilizing nodrošinām profesionālu autovadītāju apmācību uz B kategorijas transporta līdzekļiem. B kategorija ir vieglais transportlīdzeklis, kura pilna masa ir līdz 3500 kg un pasažieru vietu skaits ir līdz 8 vietām.
Personas, kuras sasniegušas 16 gadu vecumu var uzsākt praktiskās braukšanas apmācību. Apmācību kursa ilgums ir 5 nedēļas, kas kopā veido 55 akadēmiskās stundas. Braukšanas stundu skaits – 20 akadēmiskās stundas. Valsts teorijas eksāmenā ir 30 jautājumi.

MĀCĪBU MAKSA

Izvēloties autoskolu, noteikti ir jāpievērš uzmanība ne vien izmaksām, bet arī apmācību kvalitātei. Autoskolas Mobilizing pasniedzēji rūpēsies, lai katrs autoskolas kursants CSDD teoriju nokārtotu ar pirmo reizi.

Teorijas daļas kārtošana maksā 68 EUR, kurā ietilpst reģistrācija autoskolā, līguma sagatavošana, 11 teorijas stundas, un teorijas pārbaude. Vienas praktiskās braukšanas nodarbības ilgums ir 90 minūtes. Braukšana 45 minūtes 12,50 EUR. Minimālā maksa, lai tiktu pie tiesībām sākot no 318 EUR. Cenā iekļauta Teorijas apmācība un 20 obligātās akadēmiskās praktiskās braukšanas stundas.

APMĀCĪBU GRAFIKS

Apmācības notiek darba dienu vakaros no 18:00-22:05. Sestdienās no 9:00-13:05. Autoskola Mobilizing nāk pretī saviem kursantiem un nepieciešamības gadījumā piedāvā arī jauktu apmācību grafiku, nodrošinot maksimālu apmācības laiku pieejamību.

TUVĀKĀS GRUPAS

Latviešu valodā – no 2019.gada 11.janvāra. Otrdienas un piektdienās no 18:00-22:05
Krievu valodā – drīzumā
Angļu valodā – uz pieprasījuma

PIRMĀS PALĪDZĪBAS KURSI

Teorētiski un praktiski, pirmās palīdzības kursi potenciālajiem vadītājiem – kā rīkoties nelaimes gadījumā, kādi ir glābšanas posmi un pirmās palīdzības sniegšana upurim.
Kursa cena: 30 EUR. Cenā ietilpst pilns teorētiskais kurss, reģistrācija, PVN.

 

         LU SBI


Mūsu komanda

 

JAUTĀJUMI UN ATBILDES

J: Kas ir nepieciešams, lai uzsāktu mācīties „B” kategoriju autoskolā?
________________________________________
Tev ir jābūt 16 gadus vecam un jāveic pirmreizēja veselības pārbaude.

J: No cik gadiem vislabāk uzsākt mācības autoskolā?
________________________________________
Mācīties vari sākt 16 gadu vecumā, bet valsts eksāmenus kārtot 18 gadu vecumā.
Tomēr vislabāk uzsākt mācības 3-4 mēnešus pirms 18 gadu vecuma. Citādi iegūtās zināšanas var piemirsties pirms eksāmena kārtošanas.

J: Vai mācību maksu iespējams maksāt pakāpeniski?
________________________________________
Jā, var. Uzsākot mācības autoskolā, ir jāsamaksā noteiktais minimums 318 EUR Pārējās izmaksas var segt pakāpeniski.

J: Cik ilgs laiks nepieciešams, lai iegūtu vadītāja apliecību?
________________________________________
Uz šo jautājumu nav viena standarta atbilde. Viss atkarīgs no Jūsu prasmēm un neatlaidības. Ir cilvēki, kuri mācīto uztver ātrāk un mājās iegūtās iemaņas nostiprina kopā ar ģimenes locekļiem vai draugiem un ir cilvēki, kas mācīto uztver lēnāk un kuriem nav iespēju iegūtās braukšanas iemaņas praktizēt ārpus braukšanas apmācībām. Lai process ātrāk virzītos uz priekšu, ieteicams praktiskās nodarbības apmeklēt 2-3 reizes nedēļā. Jauni cilvēki bez priekšzināšanām, apmeklējot nodarbības 2 reizes nedēļa, pie vadītāju apliecības tiek 3-4 mēnešu laikā. Vecākiem cilvēkiem pēc 40 gadiem, tas var prasīt no 6 līdz pat 18 mēnešiem. Esiet neatlaidīgi un rezultāts neizpaliks!

J: Vai obligāti jāapmeklē visas teorijas nodarbības?
________________________________________
Teorijas nodarbības obligāti jāapmeklē visas. Nodarbīb nedrīks kavēt vairāk kā 15 minūtes. Katrs apmeklējums tiek reģistrets elektroniskajā CSDD sistēmā. Ja jūs esat nokavējis vairāk kā 15 minūtes vai aizgājis ātrāk prom, jūsu apmeklējums tajā dienā neskaitās. Ja kādu iemeslu dēļ Jūs nevarat ierasties, tad jabrīdina autoskola laicīgi. Neapmeklēto nodarbības moduli būs jāapmeklē ar citu grupu vai individuāli vienojoties ar pasniedzēju.

J: Kad es drīkstu uzsākt praktisko mācību braukšanu?
________________________________________
Praktisko apmācību var uzsākt tad, kad iegūtas nepieciešamās zināšanas par ceļa satiksmi, iegūta CSDD mācību braukšanas atļauja. Parasti tas notiek pēc četrām teorijas nodarbībām, kad apgūtas pamatzināšanas par braukšanu krustojumos.

J: Kā es varu zināt, ka esmu gatavs CSDD braukšanas eksāmenam?
________________________________________
Ja uz ceļa jūties droši un nepieļauj vairs bīstamas kļūdas ceļa satiksmei un ne vairāk kā divas vidējas kļūdas, visu spēj izvērtēt un redzēt soli sev priekšā, tad tiešām esi gatavs eksāmenam. Atceries, ka eksāmena laikā nekādi CSDD inspektora komentāri un atbalsts nav pieejams. Vienīgi Tu pats esi vadītājs eksāmena laikā.

J: Vai es varu pieteikties uz CSDD braukšanas eksāmenu, ja neesmu nokārtojis Teoriju?
________________________________________
Eksāmeni tiek kārtoti šādā kārtībā: vispirms skolas Teorijas eksāmens, tad CSDD Teorijas eksāmens. Tad kārtosiet skolas praktiskās braukšanas eksāmenu un tad dosies uz CSDD praktiskās braukšanas eksāmenu. CSDD piedāvā praktisko iemaņu pārbaudi jeb testa eksāmenu, kas nav obligāts, bet ļoti ieteicams cilvēkiem, kuri pārdzīvo lielu stresu svešā situācijā.

J: Cik ilgā laikā jānokārto vadīšanas eksāmens, ja ir nokārtota valsts CSDD Teorija?
________________________________________
Tev ir tieši viens gads laika no dienas, kad nokārtoji CSDD Teoriju.

J: Vai man nepieciešama mācību braukšanas atļauja, ja man ir AM (mopēda, motorollera) apliecība?
________________________________________
Droši izmanto derīgu AM apliecību.

J: Vai skolas braukšanas eksāmens ir obligāts?
________________________________________
MK noteikumi 385. nosaka, ka skolas praktiskās apmācības beigās ir obligāti jākārto skolas braukšanas eksāmens. Kad šis eksamens ir nokārtots, vari doties uz CSDD braukšanas eksāmenu.